Kasy fiskalne, drukarki fiskalne, kasy fiskalne on-line, serwis komputerowy

Aktualności

  1. Autor Kaspol
  2. Data publikacji 02.06.2021

  Podstawową różnicą pomiędzy kasą fiskalną, a drukarką fiskalną jest to, ze drukarka fiskalna do swojego prawidłowego działania wymaga zewnętrznego systemu sprzedażowo rozliczeniowego, czyli najczęściej odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. W takim przypadku baza danych znajduję się na komputerze, co daje możliwość zarządzania w prosty sposób stanami magazynowymi, przygotowania raportów dotyczących sprzedaży oraz wprowadzenia modyfikacji do systemu sprzedażowego w zależności od naszych potrzeb.

  1. Autor Kaspol
  2. Data publikacji 02.06.2021

  Na rynku dostępna jest bogata oferta przeróżnych urządzeń fiskalnych. Ceny kas fiskalnych wahają się od około 1 000 zł za najprostsze urządzenia, do 3 500 zł i więcej w przypadku nowoczesnych, bardziej złożonych rozwiązań. Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb i rodzaju prowadzonej działalności, a cena kasy fiskalnej m.in. od jej wielkości i funkcjonalności.

  Duże znaczenie przy wyborze ma ilość wystawianych paragonów fiskalnych. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie paragonów w miesiącu będzie kilka lub kilkanaście, można wybrać tańsze urządzenie.