Najczęściej zadawane pytania

Urządzenia fiskalne

Co ze starymi kasami nie online ? Czy można je nadal kupić ?

Nabycia nowych kas fiskalnych on-line nie da się uniknąć – starsze modele tych urządzeń zostaną wycofane ze sprzedaży, a ich serwisowanie czy wymiana pamięci fiskalnej nie będą możliwe. Niektóre branże, które nie są zobligowane do natychmiastowej wymiany - mogą korzystać ze starego sprzętu do czasu jego wyeksploatowania, jednak od 2023 roku wszystkie branże będą musiały korzystać z kas fiskalnych on-line.

Warto dodać, że przedsiębiorcom decydującym się na kupno nowej kasy przysługuje ulga podatkowa, która wynosi aż 90% zakupu (chyba, że przekracza ona kwotę 700 zł).

 

Gdzie zakupić i jak wprowadzić nową kasę?

Zakup kasy fiskalnej on-line w sprawdzonym i autoryzowanym miejscu stanowi klucz do sukcesu prowadzonego biznesu – musi być ona niezawodna, wytrzymała, a przede wszystkim podlegać szybkiemu serwisowaniu i posiadać potwierdzenie od prezesa Głównego Urzędu Miar.

 Jako specjaliści w kompleksowym doradztwie z zakresu urządzeń fiskalnych pomożemy wybrać sprzęt spełniający wszystkie normy oraz oczekiwania przedsiębiorcy. Sama wymiana tradycyjnej kasy fiskalnej na kasę fiskalną on-line jest bardzo prosta. Po jej zakupie należy skontaktować się z naszym serwisantem posiadającym wymagane uprawnienia, który pomoże w instalacji i fiskalizacji kasy. Do prawidłowego działania urządzenia potrzebne jest tylko stałe łącze internetowe.

Kasy fiskalne on-line – czym są?

Pomimo tego, że kasy fiskalne on-line są już w wielu branżach obowiązkowe, to niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, czym one tak naprawdę są. Te nowoczesne urządzenia automatycznie łączą się z Centralnym Rejestrem Kas prowadzonym przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, przesyłając dane dotyczące rejestrowanej sprzedaży. Znajdą się tam między innymi informacje dotyczące paragonów fiskalnych, zdarzeń, raportów dobowych, informacji o przeglądach okresowych czy dokumentów niefiskalnych. Co więcej zaawansowany system zbiera i przechowuje informacje z kas fiskalnych online w celach analitycznych i kontrolnych.

Kto zarządza przesyłanymi danymi z kas fiskalnych on-line

Wielu przedsiębiorców zastanawia się kto i w jaki sposób będzie zarządzać przesłanymi danymi. Zadanie to należeć będzie do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który może udostępnić wszystkie informacje Ministrowi Finansów czy izbom administracji skarbowej, urzędom skarbowym oraz urzędom celno-skarbowym. To jednak nie wszystko – odpowiedzialny będzie on także za prowadzenie Centralnego Repozytorium Kas, a więc będzie miał możliwość kierowania zapytań do kas fiskalnych on-line i stanie się wówczas administratorem wszystkich uzyskanych danych.

Zadzwoń do nas!

+48 22 760 00 88

Jesteśmy ekspertami w swojej branży i mówimy to głośno. Działamy z pasją i zaangażowaniem, o urządzeniach fiskalnych i komputerach wiemy wszystko, dzięki temu zawsze możemy służyć radą i pomocą.