Kasy fiskalne, drukarki fiskalne, kasy fiskalne on-line, serwis komputerowy

Od czego zależy cena kasy fiskalnej?

« Wróć do listy aktualnosci
Aktualności KASPOL

Na rynku dostępna jest bogata oferta przeróżnych urządzeń fiskalnych. Ceny kas fiskalnych wahają się od około 1 000 zł za najprostsze urządzenia, do 3 500 zł i więcej w przypadku nowoczesnych, bardziej złożonych rozwiązań. Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb i rodzaju prowadzonej działalności, a cena kasy fiskalnej m.in. od jej wielkości i funkcjonalności.

Duże znaczenie przy wyborze ma ilość wystawianych paragonów fiskalnych. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie paragonów w miesiącu będzie kilka lub kilkanaście, można wybrać tańsze urządzenie.

Pamiętając o tym, że z dofinansowania do kasy fiskalnej można skorzystać tylko raz warto pomyśleć przyszłościowo. Firmy stawią na rozwój, towarzyszą temu zmiany, zwiększenie asortymentu, ilości pracowników, ilości usług, itp. W takim przypadku warto zainwestować w urządzenie, które daje możliwość rozbudowy. Dla wielu przedsiębiorców istotne będzie wprowadzenie dodatkowych kodów kreskowych, kasa łatwa i szybka w obsłudze, posiadająca m.in. wrzutowy system wymiany papieru. Dodatkowe opcje będą miały wpływ na cenę kasy fiskalnej jednak finalnie może się to opłacać.

Budowanie wizerunku oraz prestiżu dla każdego przedsiębiorstwa jest bardzo ważne. Przyczyniają się do tego detale, takie jak wydruk grafiki na paragonie fiskalnym, może to być logotyp lub inna informacja, dzięki czemu powstają miłe skojarzenia, a klienci zapamiętują markę. Warto, więc pomyśleć o urządzeniu dającym taka możliwość. Z kolej nowoczesna, elegancka kasa fiskalna wywoła pozytywne wrażenie w gabinecie lekarskim czy kancelarii prawnej. Kolejny raz cena kasy fiskalnej nie jest o tyle istotna jak istotne są potrzeby firmy.

Kto nie lubi innowacji, nowinek technologicznych? Wśród urządzeń fiskalnych w tym zakresie prym wiodą te z wykorzystaniem dotykowego tabletu z systemem Android. Dla każdego kto przyzwyczajony jest do posługiwania się smartfonem czy tabletem praca z takim urządzeniem będzie efektywna i komfortowa. Takie rozwiązanie ma również wiele funkcjonalności, które są niedostępne nawet w średnich kasach fiskalnych. Oprócz tworzenia elektronicznej wersji kopii paragonów, ale też za pomocą łącza Wi-Fi umożliwia ich przechowywanie w chmurze, czyli możemy mieć do nich dostęp wszędzie gdzie dociera Internet.

Kasy fiskalne online i uwarunkowania prawne. Już niedługo kasy fiskalne online będą musiały stosować wszystkie branże. Kasy fiskalne z elektronicznym zapisem kopii, będzie można nabyć tylko do grudnia 2022 roku włącznie. Od 2023 roku można będzie już tylko kupić kasę fiskalną online. Branże, które nie zostały objęte obowiązkową zmianą kas fiskalnych na online, mają sposobność używania tradycyjnych kas do momentu zapełnienia pamięci lub ich wyeksploatowania. Od 1 lipca 2021 r. kasy fiskalne online muszą posiadać przedsiębiorcy tacy jak: kosmetyczki, fryzjerzy, lekarze, stomatolodzy, prawnicy, budowlańcy, siłownie oraz kluby fitness. Inwestycja w kasę fiskalną online jest sporym wydatkiem, szczególnie w tych trudnych czasach, jednak koniecznym. Przedsiębiorcy, którzy wymieniają kasę fiskalną mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Wynosi ona 90 % ceny zakupu, pod warunkiem, że nie przekracza 700 zł.

Powyżej przedstawiliśmy kilka elementów, które mają wpływ na ceny kas fiskalnych. Jest ich znacznie więcej, a opisać wszystkie nie sposób, dlatego zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy z przyjemnością pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia dla Twojej firmy.

  1. Autor Kaspol
  2. Data publikacji 02.06.2021