wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Metkownice obecnie mają szerokie zastosowanie nie tylko w sklepach, używa się ich też w magazynach, biurach i palcówkach publicznych. Urządzeni to pomaga w tani i szybki sposób nanieść na dany produkt ważne informacje. Pozwala ono oznaczyć cenę, nazwę, wagę, datę, numer itd. Wszystkie te informacje nanoszone są za pomocą pistoletu, po delikatnym naciśnięciu rączki sprzętu, która pozwala na umieszczenie samoprzylepnych karteczek, na których zostały wcześniej nadrukowane dane. Metkownica jest dość prosta w obsłudze jednak wybór wśród urządzeń jest duży i może przysporzyć kłopotów. Jaką metkownice wybrać, aby nasza praca była sprawna i efektywna, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Pierwszą kwestią jaką należy rozważyć jest ilość nanoszonych informacji na etykietę. Każda metkownica posiada określoną liczbę znaków. Urządzenia mają różne właściwości, takie jak rodzaj symboli, chodzi tu o cyfry, litery, znaki specjalne, ale tez ilość elementów w jednej linijce, liczba wierszy i grubość czcionki. Im więcej opcji i bardziej rozbudowany model, tym cena jest wyższa.

Możemy wyróżnić kilka rodzajów metkownic, ze względu na ilość wierszy są to metkownice: jednorzędowe, dwurzędowe i trzyrzędowe. Najprostsze modele drukują jedynie cyfry, bardziej zaawansowane litery oraz takie, które mają możliwość drukowania dodatkowo znaków specjalnych. Urządzenia z najwyżej półki mają nawet możliwość drukowania niewielkich obrazków, typu logo firmy.

Metkownice różnią się od siebie tez wielkością i rodzajem aplikowanych etykiet. Standardowy wymiar to 26 mm x 16 mm, ten rodzaj etykiety pozwala na łatwe i szybkie naniesienie ceny lub terminu ważności. Są tez inne opcje, urządzenia, które dają możliwość stosowania różnych form etykiet, kwadratowych, prostokątnych oraz okrągłych o różnych wymiarach szerokość waha się od 20 mmm do 32 mm, wysokość od 12 mm do 55 mm.

Dla użytkownika ważna jest również praca metkownicy, ważne by była funkcjonalna. Urządzenia nowej generacji są dlatego lekkie i poręczne. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kształt, rozmiar i wagę. Czy naciśnięcie spustu wymaga dużego nakładu siły, jeżeli tak, warto wybrać inny model. Metkownica będzie używana taśmowo, stąd musi być poręczne i łatwe w obsłudze.

Metkownica powinna działać bardzo stabilnie. Jeśli zauważysz, że podczas pracy urządzenie odskakuje zastanów się, czy będzie ono funkcjonalne. Delikatne materiały mogą ulec deformacji lub zniszczeniu, jeśli etykieta zostanie do nich przyklejona z dużą siłą. Istotna jest też kwestia konserwacji metkownicy i wymiany rolek, jeżeli czyszczenie dysz lub wymiana rolek wymagają dodatkowych narzędzi, to możemy być pewni, że sprzęt będzie bardziej bezpieczny i trwały. Warto też upewnić się, ze wszystkie kluczowe elementy są wymienne. Najtańsze modele mogą okazać się jednorazowym urządzeniem.

Nowoczesne metkownice mają niewielkie gabaryty, są delikatne i zazwyczaj wykonane z plastyku, urządzenia tego rodzaju sprawdzą się w biurze. W magazynie czy hurtowni lepiej sprawdzą się urządzenia starego typu cięższe, wykonane z metalu, które są odporne na upadki i łatwe w naprawie

Ceny metkownic wahają się znacznie. Najprostsze kosztują już 15 zł, są to zwykłe jednorzędowe urządzenia o niewielkiej liczbie znaków. Jeżeli chcemy bardziej trwałą metkownice lepiej wybrać gadżet z wyższej półki. Dobrą metkownice kupimy już za 50 zł, ale są też urządzenia, których cena przekracza 300 zł, to sprzęt do dużych hurtowni czy fabryk, gdzie oznaczyć trzeba dużą ilość towaru.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór metkownic, a nasi konsultanci z przyjemnością pomogą wybrać opowiadające Państwu urządzenie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl