wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Podstawową różnicą pomiędzy kasą fiskalną, a drukarką fiskalną jest to, ze drukarka fiskalna do swojego prawidłowego działania wymaga zewnętrznego systemu sprzedażowo-rozliczeniowego, czyli najczęściej odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. W takim przypadku baza danych znajduję się na komputerze, co daje możliwość zarządzania w prosty sposób stanami magazynowymi, przygotować raporty dotyczące sprzedaży oraz wprowadzić modyfikacje do systemu sprzedażowego w zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Mobilne drukarki fiskalne stanowią szeroką grupę urządzeń przeznaczonych do zastosowania tam, gdzie mobilność urządzenia fiskalnego ma znaczenie. Zwykle mają kompaktowe rozmiary i zasilane są baterią pozwalającą na wydrukowanie co najmniej kilku tysięcy paragonów, co odpowiada kilkunastu godzinom pracy.

Coraz częściej w mobilnych drukarkach fiskalnych stosowany jest dotykowy ekran, który znacznie zwiększa komfort obsługi. Dodatkowe funkcje zależą od konkretnego modelu jednak nawet małe i średnie drukarki mobilne zwykle dają możliwość drukowania faktur VAT, obsługują transakcje elektroniczne, pozwalają drukować grafikę i kody 2D w nagłówku paragonu oraz przypominają o przeglądach okresowych oraz o wykonaniu obowiązkowego raportu dobowego i miesięcznego.

Wybierając mobilną drukarkę fiskalną warto zwrócić uwagę na kilka elementów, takich jak eksploatacja, czyli wydajność urządzenia, druk jak największej ilości paragonów w jak najkrótszym czasie i jak najmniejszym kosztem, a także koszt części zamiennych. Ważny jest też zapis kopii paragonów elektroniczny lub papierowy, zdecydowanie więcej zalet ma zapis w systemie cyfrowym, który znacznie ułatwia pracę. Istotna jest również liczba możliwych do zaprogramowania w mobilnej drukarce fiskalnej towarów, co określane jest skrótem PLU, urządzenia przenośne pozwalają na zaprogramowanie do ok. 100 000 kodów, tego typu urządzenia potrafią wydrukować do 150 paragonów w ciągu dnia.

 Mobilne drukarki fiskalne to zdecydowanie rozwiązanie dla przedsiębiorców przemieszczających się, ceniących sobie niezależność i wolność, ale też dla małych i średnich firm posiadających mniejszy asortyment. Jeżeli zastanawiają się Państwo nad zakupem urządzenia tego rodzaju nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze odpowiedniej drukarki, aby idealnie dopasować ją do potrzeb i charakteru działalności.

  • nowość
Drukarka fiskalna Posnet TEMO online Drukarka fiskalna Posnet TEMO online
2 299,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
kg
zobacz więcej
Drukarka fiskalna Posnet THERMAL XL2 online Drukarka fiskalna Posnet THERMAL XL2 online
2 799,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
kg
zobacz więcej
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl