wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł

Stacjonarna drukarka fiskalna podobnie jak kasa fiskalna służy do prowadzenia sprzedaży i wystawiania paragonów fiskalnych różnica polega jednak na tym, że do obsługi drukarki fiskalnej potrzebny jest komputer oraz program sprzedażowy obsługujący drukarkę fiskalną.  Jest to rozwiązanie dla firm  posiadających rozbudowaną bazę towarową, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy pozycji. W przypadku rozwiązań z zastosowaniem stacjonarnych drukarek fiskalnych baza danych znajduję się na komputerze, co daje możliwość zarządzania w prosty sposób stanami magazynowymi, przygotować raporty dotyczące sprzedaży oraz wprowadzić modyfikacje do systemu sprzedażowego w zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Przy zakupie stacjonarnej drukarki fiskalnej warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Zacząć należy od zapisu kopii paragonów. Tradycyjnie kopia paragonów zapisywana jest na drugiej rolce papieru. Innym rozwiązaniem jest elektroniczny zapis kopii paragonu, które jest dużym ułatwieniem, nie ma potrzeby ciągłej zmiany papieru, kopia zapisywana jest na karcie SD, w ten sposób na odpowiedniej karcie można zapisać nawet do miliona paragonów. Rozwiązanie to jest znacznie bardziej ekonomiczne i ekologiczne, gdyż zużywa połowę mniej rolek papieru.

Ważną kwestią przy wyborze odpowiedniej stacjonarnej drukarki fiskalnej jest też eksploatacja, na którą składają się wydajność oraz koszt części zastępczych. Najbardziej wydajne urządzenia to takie, które drukują jak najwięcej paragonów, recept, czy innych rachunków w jak najkrótszym czasie i jak najmniejszym kosztem. Pamiętać należy, że niektóre elementy drukarek się zużywają, warto więc zwrócić uwagę na cenę części zamiennych do danego urządzenia.

Kolejny czynnik, który ma znaczenie to ilość towarów jaka może zostać zaprogramowana w systemie oraz maksymalną liczbę możliwych do wystawienia paragonów. Świadczy o tym skrót PLU, który określa liczbę kodów danego urządzenia. Modele  stacjonarnych drukarek fiskalnych mogą osiągać nawet 250 000 PLU, z możliwością nadrukowania nawet 700 paragonów dziennie.

To tylko kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu stacjonarnej drukarki fiskalnej. Nasi konsultanci chętnie pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia, aby idealnie dopasować go do potrzeb i charakteru Państwa działalności.

  • nowość
  • nowość
Drukarka fiskalna Posnet TEMO online Drukarka fiskalna Posnet TEMO online
2 299,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
kg
zobacz więcej
Drukarka fiskalna Posnet THERMAL XL2 online Drukarka fiskalna Posnet THERMAL XL2 online
2 799,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
kg
zobacz więcej
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl