wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł
Od czego zależy cena kasy fiskalnej?

Na rynku dostępna jest bogata oferta przeróżnych urządzeń fiskalnych. Ceny kas fiskalnych wahają się od 600 zł za najprostsze urządzenia, do 3000 zł i więcej w przypadku nowoczesnych, bardziej złożonych rozwiązań. Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb i rodzaju prowadzonej działalności, a cena kasy fiskalnej od jej wielkości i funkcjonalności.

Duże znaczenie przy wyborze ma ilość wystawianych paragonów fiskalnych. W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie paragonów w miesiącu będzie kilka lub kilkanaście, można wybrać najtańsze urządzenie, ale nawet wtedy możemy być zmuszeni do gromadzenia elektronicznej wersji kopii paragonów, więc lepiej zawczasu pomyśleć o takiej kasie fiskalnej, która jest bardziej zaawansowana technologicznie. To prawda, że wtedy cena kasy fiskalnej rośnie, ale urządzenie nowszej generacji, może mieć też inne atrakcyjne cechy takie jak mniejszy rozmiar, mniejsza waga czy też może być bardziej niezawodne.

Pamiętając o tym, że z dofinansowania do kasy fiskalnej można skorzystać tylko raz warto pomyśleć przyszłościowo. Każda firma stawia na rozwój, czemu towarzyszą zmiany, zwiększenie asortymentu, ilości usług, itp. W takim przypadku warto zainwestować w urządzenie, które daje możliwość rozbudowy. Dla wielu firm istotne będzie wprowadzenie dodatkowych kodów kreskowych, kasa łatwa i szybka w obsłudze, posiadająca m.in. wrzutowy system wymiany papieru. To prawda, że dodatkowe opcje będą miały wpływ na cenę kasy fiskalnej jednak finalnie może się to opłacać.

Dla każdej firmy ważne jest budowanie jej wizerunku oraz prestiżu, przyczyniają się do detale, takie jak przykładowo wydruk grafiki na paragonie fiskalnym, może to być logotyp lub inna informacja, dzięki czemu powstają miłe skojarzenia i ludzie zapamiętują markę. Warto, więc pomyśleć o urządzeniu dającym taka możliwość. Z kolej nowoczesna, elegancka kasa fiskalna wywoła pozytywne wrażenie w gabinecie lekarskim czy kancelarii prawnej. Kolejny raz cena kasy fiskalnej nie jest o tyle istotna jak istotne są potrzeby firmy.

Kto nie lubi innowacji, nowinek technologicznych? Wśród urządzeń fiskalnych w tym zakresie prym wiodą te z wykorzystaniem dotykowego tabletu z systemem Android. Dla każdego kto przyzwyczajony jest do posługiwania się tabletem czy smartfonem praca z takim urządzeniem będzie efektywna i komfortowa. Takie rozwiązanie ma również wiele funkcjonalności, które są niedostępne nawet w średnich kasach fiskalnych. Oprócz tworzenia elektronicznej wersji kopii paragonów, ale też za pomocą łącza wi-fi umożliwia ich przechowywanie w chmurze, czyli możemy mieć do nich dostęp wszędzie gdzie dociera internet.

Powyżej przedstawiliśmy kilka elementów, które mają wpływ na ceny kas fiskalnych jest ich znacznie więcej, a opisać wszystkie nie sposób, dlatego zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy z przyjemnością pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia dla Twojej firmy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl