wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł
Kasa fiskalna online

Przedsiębiorcy posiadający kasy fiskalne muszą liczyć się z rewolucją w ich stosowaniu. Już w 2018 roku do użytku wchodzić będą kasy online, czyli podłączone do systemu Krajowej Administracji Skarbowej.  Kasy fiskalne online będą na bieżąco przekazywały do systemu informacje o każdej zaewidencjonowanej transakcji, w tym raporty dobowe i paragony. Proces wymiany kas rejestrujących starego typu na kasy online będzie rozłożony w czasie, przy czym niektóre branże, w których wykryto największe nadużycia, objęte zostaną obowiązkiem stosowania tylko kas online. Projekt nowelizacji ustawy o VAT dokładnie określa grupy przedsiębiorców, którzy będą zmuszeni wymienić swoje dotychczasowe urządzenia fiskalne na kasy online.

Od 1 stycznia 2019roku właściciele wulkanizacji, osoby oferujące usługi motoryzacyjnei dokonujące sprzedaży paliwbędą zmuszeni wprowadzić kasy online. Nieco później, bo od 1 lipca 2019kasy fiskalne online wprowadzi branża gastronomicznai właściciele przedsiębiorstw z branży budowlanej. Od 1 stycznia 2020roku obowiązkiem zostaną objęte usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczneoraz branża fitness. W tym terminie kasy online wprowadzą także przedsiębiorstwa oferujące usługi w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania.

Kasa onlinowa będzie kontaktowała się z centralnym serwerem. 
Na etapie uruchomienia kasy czyli fiskalizacji przekaże do repozytorium dane o sobie i właścicielu kasy, zwrotnie otrzymując przydzielony numer ewidencyjny. W trakcie eksploatacji kasa będzie przekazywać dane o sprzedaży. Kasa online będzie drukowała papierowe paragony, emitując jednocześnie dokument elektroniczny. 
E-paragony będą dostępne dla wszystkich kupujących, również tych płacących gotówką, po wprowadzeniu specjalnego kodu nabywcy. Kasa fiskalna będzie dalej posiadała sprzętowe zabezpieczenie danych, oparte na pamięci fiskalnej i pamięci paragonów, natomiast nie będzie obowiązkowe stosowanie kopii elektronicznej. Nadal kasa będzie przypisana do podatnika, a jego dane zapisane w module fiskalnym

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl