wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł
Kasa fiskalna limit

Podatnicy rozpoczynający sprzedaż mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z kasy fiskalnej, przysługującego ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotów. Limit ten wynosi 20.000 zł dla kontynuujących działalność, natomiast dla „nowych” wylicza się go w proporcji do okresu prowadzenia sprzedaży.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów , ze zwolnienia z kasy fiskalnej w 2018 r. mogą korzystać podatnicy rozpoczynający sprzedaż, których przewidywanyobrót nie przekroczy limitu wyliczonego w proporcji. Jeśli podatnik z góry zakłada, iż obrót ten będzie wyższy niż przysługujący mu limit, powinien posiadać kasę fiskalną od samego początku działalności. Zgodnie z rozporządzeniem zwolnienie podmiotowe z kasy fiskalnej traci moc po upływie 2 miesięcy od końca miesiąca, w którym obrót podatnika przekroczył limit liczony w proporcji.

Przedsiębiorca, który ze względu na przekroczenie limitu do zwolnienia z kasy będzie zobowiązany do wprowadzenia urządzenia w działalności, musi pamiętać o ciążących na nim obowiązkach. Konieczne jest złożenie w urzędzie skarbowym zawiadomienia o rozpoczęciu ewidencjonowania. Kasa musi zostać zaprogramowana i zafiskalizowana przez uprawnionego serwisanta, dopiero wtedy podatnik może zgodnie z prawem rejestrować na niej sprzedaż. 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl