wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł
Kasa fiskalna taxi

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, kasa fiskalna dla taksówkarzy jest obowiązkowa. Przedsiębiorcy tacy jak taksówkarze rozpoczynający ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy mogą skorzystać z ulgi na jej zakup. Czynni podatnicy VAT mogą odliczyć od podatku kwotę wydatkowaną na zakup kasy rejestrującej w wysokości 90% jej ceny zakupu ale nie więcej jednak niż 700 zł. Natomiast podatnicy zwolnieni z VAT mają ująć zwrot bezpośrednio w kosztach. 

Profesjonalną kasą fiskalną przeznaczoną do stosowania w taksówkach jest kasa Vega taxi. Kasa została od podstaw zaprojektowana pod kątem specyfiki pracy taksówkarzy, zgodnie z ich sugestiami oraz przy zastosowaniu najnowszej technologii w dziedzinie mikroelektroniki.

Kasę podłącza się do taksometru współpracującego z kasą Vega Taxi i od tego momentu, z taksometru przesyłane są wszelkie informacje konieczne do wystawienia paragonu za kurs taksówki. Po rozpoczęciu kursu istnieje możliwość wybrania dodatkowych opcji dotyczących rozliczenia tego kursu, udzielenia rabatu za usługę wybrania opcji "cena umowna",  czy opcja anulowania rozpoczętego paragonu. Po zakończeniu kursu kasa Vega Taxi drukuje automatycznie paragon, na którym widnieją czasy rozpoczęcia i zakończenia kursu, przejechana odległość, numer boczny taksówki, ew. rabat, kwota opłaty za kurs z rozbiciem na poszczególne taryfy oraz ilość jednostek taryfowych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl