wyszukiwarka zaawansowana
do kasy suma: 0,00 zł
Jaki terminal wybrać?

Równie jak trudno wyobrazić sobie codzienność bez płatności bezgotówkowych, tak również trudno podjąć decyzję jaki terminal płatniczy wybrać. Wiele opcji, funkcji, różny kształt, wielkość, jak tu się zdecydować? W tym artykule zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby przedstawić jak najlepiej dostępne rozwiązania i pomożemy dokonać wyboru, by każdy mógł dopasować terminal do swoich potrzeb.

czytaj całość »
Od czego zależy cena kasy fiskalnej?

Na rynku dostępna jest bogata oferta przeróżnych urządzeń fiskalnych. Ceny kas fiskalnych wahają się od 600 zł za najprostsze urządzenia, do 3000 zł i więcej w przypadku nowoczesnych, bardziej złożonych rozwiązań. Wybór zależy przede wszystkim od potrzeb i rodzaju prowadzonej działalności, a cena kasy fiskalnej od jej wielkości i funkcjonalności.

czytaj całość »
Kiedy kasa fiskalna?

Każdy przedsiębiorca otwierający działalność gospodarczą zastanawia się kiedy powinien zakupić kasę fiskalną. Na wstępie przedsiębiorca powinien sprawdzić, czy przepisy nie nakazują mu obligatoryjnie korzystać z kasy fiskalnej. Zgodnie z przepisami dla większości przedsiębiorców obowiązek stosowania kasy fiskalnej zależy od wysokości obrotów i zakresu działalności gospodarczej. Istnieją też rodzaje działalności, dla których korzystanie z kasy zawsze jest obowiązkowe.

czytaj całość »
Kasa fiskalna obsługa

Kasy fiskalne w większości przypadków są proste w obsłudze, trzeba tylko dobrze się tej obsługi nauczyć .Przeszkolenie z zakresu obsługi kasy fiskalnej wykonuje się przed fiskalizacją kasy, kiedy kasa jest w trybie testowym i drukowane w tym czasie paragony nie zapisują się w pamięci urządzenia i nie muszą być rozliczane. 

czytaj całość »
Kasa sklepowa

Kasa fiskalna to urządzenie elektroniczne, które służy do rejestracji obrotu oraz kwot podatku dochodowegoVAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Każda kasa fiskalna jest wyposażona w pamięć fiskalną, która potocznie nazywana jest również modułem fiskalnym. Moduł ma ograniczoną pojemność, minimum 1830 rekordów przeznaczonych na raporty fiskalne dobowe, który wystarcza na co najmniej 5 lat codziennej pracy kasy. Zaraz po zakupie kasy pracuje ona w trybie szkoleniowym.

czytaj całość »
Kasa fiskalna online

Przedsiębiorcy posiadający kasy fiskalne muszą liczyć się z rewolucją w ich stosowaniu. Już w 2018 roku do użytku wchodzić będą kasy online, czyli podłączone do systemu Krajowej Administracji Skarbowej.  Kasy fiskalne online będą na bieżąco przekazywały do systemu informacje o każdej zaewidencjonowanej transakcji, w tym raporty dobowe i paragony. Proces wymiany kas rejestrujących starego typu na kasy online będzie rozłożony w czasie, przy czym niektóre branże, w których wykryto największe nadużycia, objęte zostaną obowiązkiem stosowania tylko kas online. Projekt nowelizacji ustawy o VAT dokładnie określa grupy przedsiębiorców, którzy będą zmuszeni wymienić swoje dotychczasowe urządzenia fiskalne na kasy online.

czytaj całość »
Kasa fiskalna limit

Podatnicy rozpoczynający sprzedaż mogą korzystać ze zwolnienia podmiotowego z kasy fiskalnej, przysługującego ze względu na nieprzekroczenie limitu obrotów. Limit ten wynosi 20.000 zł dla kontynuujących działalność, natomiast dla „nowych” wylicza się go w proporcji do okresu prowadzenia sprzedaży.

czytaj całość »
Kasa fiskalna taxi

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, kasa fiskalna dla taksówkarzy jest obowiązkowa. Przedsiębiorcy tacy jak taksówkarze rozpoczynający ewidencjonowanie sprzedaży za pomocą kasy mogą skorzystać z ulgi na jej zakup. Czynni podatnicy VAT mogą odliczyć od podatku kwotę wydatkowaną na zakup kasy rejestrującej w wysokości 90% jej ceny zakupu ale nie więcej jednak niż 700 zł. Natomiast podatnicy zwolnieni z VAT mają ująć zwrot bezpośrednio w kosztach. 

czytaj całość »
Kasa fiskalna zwrot

Podatnicy, którzy zakupili kasę fiskalną i rejestrują na niej sprzedaż, mają możliwość ubiegania się o zwrot za zakup kasy fiskalnej, jeśli dopełnią odpowiednich formalności z tym związanych. Ustawa o podatku od towarów i usług mówi, że podatnicy, którzy rozpoczną ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mogą odliczyć od tego podatku kwotę wydatkowaną na zakup każdej z kas rejestrujących zgłoszonych na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania w wysokości 90% jej ceny zakupu jednak nie więcej niż 700 zł. Czynni podatnicy VAT dokonują odliczenia ulgi na zakup kasy w deklaracji VAT-7 lub VAT-7K. Natomiast podmioty zwolnione z VAT muszą złożyć stosowny wniosek do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. 

czytaj całość »
Kasa fiskalna zwolnienia

Projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 27 listopada 2017 r w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących został opublikowany w dniu 1 grudnia 2018 na stronach Rządowego Centrum Legislacji. W Rozporządzeniu zamieszczono katalog zwolnień podmiotowych i podmiotowo-przedmiotowych z obowiązku ewidencjonowania.

czytaj całość »
Sprzedaż środka trwałego a kasa fiskalna

Po zmianach, które weszły w życie od 2015 roku, w załączniku rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących pojawiła się niezwykle ważna pozycja numer 49. Według przepisów czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej zalicza się dostawa towarów i świadczenie usług, które na podstawie przepisów o podatku dochodowym są zaliczane przez podatnika do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji.

czytaj całość »
Sprzedaż wysyłkowa a kasa fiskalna

Obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. Ustawodawca jednak przewiduje szereg zwolnień z tego obowiązku, w tym również dla sprzedaży wysyłkowej.

Zgodnie treścią załącznika Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 20 grudnia 2017 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących zwolnieniu z kasy podlega dostawa towarów w systemie wysyłkowym czyli pocztą i  przesyłkami kurierskimi pod warunkiem, że zapłatę za dostawę towarów dokonano w całości za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej. Z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę musi jednoznacznie wynikać, jakiej konkretnie czynności dotyczyła dostawa i na czyją rzecz została dokonana.

czytaj całość »
Ryczałt a kasa fiskalna

Przepisy ustawy o VAT wskazuj, iż obowiązek stosowania kasy fiskalnej spoczywa na podatnikach prowadzących sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych. Dotyczy to także ryczałtowców. Przedsiębiorcy opodatkowani ryczałtem ewidencjonowanym mogą korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej. Przysługuje ono m.in. ze względu na nieprzekroczenie rocznego limitu obrotów.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl