Gastronomia, Oprogramowania

Profesjonalne oprogramowanie dla gastronomii – czy warto?

Bez odpowiedniego oprogramowania trudno prowadzić biznes gastronomiczny. Obecnie już nie tylko duże restauracje, ale i niewielkie kawiarnie, a nawet food trucki potrzebują kompletnego systemu sprzedażowego, który nie tylko zapewni błyskawiczną obsługę klientów, ale i ułatwi zarządzanie zapasami. Jakie oprogramowanie dla gastronomii można dostać na rynku? Które z funkcji są szczególnie przydatne w przypadku restauracji, barów czy też kawiarni?

Nowoczesne oprogramowanie dla gastronomii – najważniejsze zalety stosowania

 Oprogramowanie dla gastronomii charakteryzuje się dużą różnorodnością. Na rynku można dostać zarówno proste programy sprzedażowe, jak i rozbudowane systemy modułowe, które pozwalają zarządzać całymi sieciami punktów gastronomicznych. Choć wybór nie należy do najłatwiejszych, nie warto rezygnować z nowoczesnych narzędzi.

Korzystanie z profesjonalnego oprogramowania – nawet wyposażonego jedynie w podstawowe funkcje – na różne sposoby ułatwia i usprawnia pracę lokalu. Między innymi:

  • przyspiesza obsługę klienta (np. dzięki natychmiastowemu przekazaniu zamówienia do kuchni),
  • przyczynia się do rozładowywania kolejek,
  • minimalizuje ryzyko pomyłek,
  • pozwala kontrolować zapasy i planować zakupy,
  • ułatwia zarządzanie rezerwacjami oraz zamówieniami telefonicznymi i internetowymi,
  • usprawnia pracę dostawców,
  • pozwala łatwiej zarządzać personelem.

Różnorodność dostępnego na rynku oprogramowania ma tę zaletę, że pozwala dostosować system do specyfiki, wielkości i potrzeb danego biznesu. Niezależnie więc od tego, czy prowadzisz sieć restauracji w różnych częściach kraju czy też niewielki, rodzinny interes z pewnością znajdziesz program, który spełni Twoje oczekiwania i usprawni codzienną pracę.

Dzięki modułowości oprogramowanie gastronomiczne można dostosować do aktualnych potrzeb restauracji, kawiarni czy też baru, a w razie konieczności rozszerzyć o nowe funkcje. Dzięki temu nie musisz już na starcie kupować rozbudowanego systemu i płacić za moduły, których nie używasz.

 

Kasotermina ELZAB K2 PAY ONLINE

Dostępny

2089,77 2274,27 
Pierwszy Kasoterminal z systemem Android - K2 PAY. To kompleksowe rozwiązanie fiskalne, łączące funkcjonalność kasy fiskalnej z terminalem płatniczym, zapewniające szybkie i bezpieczne transakcje.

Kasa fiskalna DATECS WP-50 PLUS

Dostępny

1709,70 1894,20 
Wybierana głównie przez fryzjerów, kosmetyczki, lekarzy, prawników i mechaników, kasa oferuje bogaty zestaw funkcji dodatkowych, które znajdują zastosowanie na parkingach, w wypożyczalniach do rozliczania usług czasowych, w gastronomii do wydruku zamówień oraz w rozliczaniu towarów akcyzowych. Dzięki baterii litowo-polimerowej użytkowanie kasy w terenie jest niezwykle swobodne. System wymiany papieru typu „WRZUĆ I PRACUJ” sprawia, że obsługa kasy jest prosta i intuicyjna. Dodatkowo, gumowany spód obudowy zapewnia pewny chwyt kasy. Kasa jest wyposażona w interfejsy komunikacji bezprzewodowej, umożliwiając dostęp do sieci internetowej z dowolnego miejsca.

GoPOS – Nowoczesny system sprzedażowy dla Gastronomii

Dostępny

72,57  (Cena netto: 59,00 )
GoPOS to innowacyjny, szybki i intuicyjny system sprzedaży stworzony dla potrzeb każdego biznesu. Pozwala on na kompleksowe zarządzanie punktem z

PC-Market – program dla sklepu, supermarketu i sieci sklepów

Dostępny

676,50  (Cena netto: 550,00 )
PC Market jest programem przydatnym gdy niezbędne jest sporządzenie statystyk sprzedaży. Dzięki niemu możliwe jest śledzenie ścieżki produktów oraz masowe raportowanie. Jego użytkownicy za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu mają kontrolę nad rozrachunkami, stanem kasy i przychodami. Narzędzie to pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na wykonanie remanentu lub ewidencjonowanie towarów lub ewidencjonowanie. Przystosowano go do generowania jednolitego pliku kontrolnego, bądź szybkich przyjęć dostaw. Kompletowanie dokumentów staje się jeszcze prostsze!

 

Oprogramowanie dla gastronomii – zgodność z terminalami płatniczymi

 O komfort klienta w restauracji można dbać na różne sposoby. Jednym z nich jest zapewnienie możliwości dokonywania płatności bezgotówkowych. Nie obejdzie się zatem bez nowoczesnego sprzętu – terminala płatniczego. Urządzenie powinno pozwalać na płatności nie tylko wszystkimi rodzajami kart płatniczych, ale i telefonami oraz smartwatchami.

Dostępne na rynku oprogramowanie dla gastronomii projektowane jest w taki sposób, aby zapewniać kompatybilność z nowoczesnym sprzętem, takim jak terminale płatnicze, drukarki fiskalne czy też PINpady. Jest to nie tylko wygodne dla klienta, ale i zmniejsza ryzyko pomyłki oraz sprawia, że proces dokonywania płatności przebiega szybciej.

Sezon wiosenno-letni tuż-tuż – postaw na mobilną sprzedaż

 Coraz cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu i spożywania posiłków na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że wiosną i latem restauracyjne ogródki i tarasy przeżywają prawdziwe oblężenie. Żeby ułatwić i przyspieszyć obsługę kelnerską stolików znajdujących się poza lokalem, warto wybrać oprogramowanie z funkcją mobilnej sprzedaży. Pozwala ona obsługiwać klientów za pomocą tabletu lub smartfona.

To spore ułatwienie dla personelu, który zyskuje szybki dostęp do całego menu. Zmniejsza to ryzyko pomyłki przy przyjmowaniu, a następnie realizowaniu zamówienia. Funkcja mobilnej sprzedaży zapewnia również błyskawiczną komunikację kelnera z kuchnią i barem.

Współcześnie trudno wyobrazić sobie efektywne zarządzanie lokalem gastronomicznym bez niezawodnego oprogramowania. Już najprostsze narzędzia sprzedażowe pozwalają obsłużyć większą liczbę klientów w tym samym czasie, a co dopiero rozbudowane systemy modułowe. Dzięki dobrze dobranemu oprogramowaniu restauracja będzie prężniej działać, co nie pozostanie bez wpływu na reakcje klientów.