Terminale Płatnicze

KTO MUSI POSIADAĆ TERMINAL?

Mimo tego, iż terminale płatnicze oraz płatności bezgotówkowe niosą za sobą wiele korzyści i coraz więcej przedsiębiorstw się na nie decyduje z własnej woli – jest pewna grupa podmiotów, dla których są one obowiązkowe, są to przedsiębiorstwa, które posiadają kasę fiskalną. Jeśli należysz do tej grupy masz obowiązek korzystać z kasy fiskalnej i umożliwić swoim klientom płatność bezgotówkową. 

Do płatności bezgotówkowych zaliczamy

 • płatność przelewem,
 • płatność blikiem,
 • płatność kartą przy użyciu terminala płatniczego.

Co w teorii oznacza, że nie masz obowiązku posiadania terminala płatniczego, jeśli Twoi klienci mogą dokonywać płatności przy pomocy przelewu lub za pomocą blika. 

POLSKA BEZGOTÓWKOWA

To Twój pierwszy terminal płatniczy? Skorzystaj z programu Polska Bezgotówkowa i nie płać przez rok opłat za wynajem terminala płatniczego! Dodatkowo zwolniony będziesz także z opłat za prowizję od transakcji (za wyjątkiem blika) przez rok lub do osiągnięcia 100 000 zł obrotu. Jakie warunki musisz spełnić? Musisz być przedsiębiorcą, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego. Po wypełnieniu wniosku i jego weryfikacji będziesz mógł podpisać umowę z wybranym agentem rozliczeniowym, od którego otrzymasz darmowy terminal. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej programu.

abonamentu za terminale stacjonarne i mobilne przez 12 miesięcy
0
za procesowanie transakcji przez 12 miesięcy lub do osiągnięcia 100 tys. zł obrotu na terminalu płatniczym POS
0

KORZYŚCI Z UŻYTKOWANIA TERMINALI PŁATNICZYCH

Nasi partnerzy w dziedzinie
płatności bezgotówkowych

Nawiązaliśmy współpracę z firmą Elavon – liderem w dziedzinie usług płatności. Dzięki temu partnerstwu umożliwiamy naszym klientom uzyskanie nowych źródeł przychodów i wyraźnej przewagi konkurencyjnej.

Elavon to wiodąca globalna firma, która oferuje usługi płatnicze, zatrudnia ponad 4300 pracowników i prowadzi działalność w 10 krajach, mając w nich 14 lokalnych oddziałów. Jako spółka zależna U.S. Bancorp (NYSE: USB) dostarcza firmom technologie niezbędne do przyjmowania płatności, niezależnie od tego, czy przyjmowane są one w punktach stacjonarnych, w ruchu, czy też przez Internet. Platforma płatnicza, którą dysponuje Elavon, umożliwia prowadzenie działalności na wielu rynkach. Zapewnia szybkie, łatwe i bezpieczne płatności w wielu walutach. Elavon akceptuje wszystkie najpopularniejsze metody płatności, w tym portfele elektroniczne, co otwiera przed firmami możliwości rozwoju i przekłada się na większe przychody oraz wzrost lojalności klientów.

Płatności, które można przyjmować wszędzie i w dowolny sposób

Korzyści ze współpracy z Elavon

 • Dostęp do środków pieniężnych następnego dnia
 • Dodatkowe możliwości przychodów dzięki obsłudze transakcji DCC w ponad 80 walutach
 • Rozwój i wsparcie działalności w 36 krajach w ramach jednej umowy
 • Całodobowe wsparcie techniczne i obsługa klienta w 6 krajach w 5 lokalnych językach
 • Łatwiejsza obsługa transakcji transgranicznych: rozliczenia w 17 walutach i autoryzacja w 131 walutach
 • Bezpośredni dostęp do raportów finansowych online dzięki portalowi Elavon Connect
 • Bezpieczeństwo danych płatniczych dzięki programom PCI
 • Proste i szybkie rozpoczęcie akceptowania płatności dzięki przewodnikom wideo dostępnym w Strefie Klienta na stronie Elavon
Move5000 1 02

Ingenico Move 5000

Pozwól klientom płacić bezpiecznie gdziekolwiek jesteś.

 • Obsługa klientów, niezależnie od miejsca płatności
 • Najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych płatniczych
 • Przyjazny dla użytkownika duży ekran dotykowy
 • Możliwość integracji z kasą fiskalną online

Ingenico Desk 3500

Wybierz podstawowy terminal płatniczy do swojego punktu sprzedaży.

 • Rozwiązanie do transakcji przy kasie — na każdą kieszeń
 • Stabilność i szybkość dzięki łączności przez IP
 • Preautoryzacja i usługi: Pre paid, cashback
 • Możliwość integracji z kasą fiskalną online 

Planet Pay to spółka, która posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej.

 Właścicielem Planet Pay jest ITCARD S.A. Sieć Terminali Planet Pay oferuje kompleksowe rozwiązania akceptacji kart płatniczych Visa i Mastercard, a także płatności BLIK, Apple Pay i Google Pay. Oferujemy rozwiązania płatnicze dla wszystkich biznesów, niezależnie czy jest to tradycyjny sklep, zakupy z dostawą, myjnia automatyczna, parkometr czy sklep internetowy.

APOS A8

 • Duży dotykowy wyświetlacz
 • Oparty na platformie Android
 • Nowoczesny i przyjazny interfejs użytkownika
 • Możliwość integracji z aplikacjami sprzedażowymi 

Engage V200t

 • kolorowy ekran LCD
 • Zwiekszona pamięć
 • Intetraktywny interfejs użytkownika i funkcje handlu
 • solidny i wytrzymały terminal przeznaczony do obsługi przy kasie

Najczęściej zadawane pytania

Podatniku, posiadasz urządzenie fiskalne online oraz terminal płatniczy? Pamiętaj, że od 1 stycznia 2025 roku masz obowiązek integracji obu urządzeń! Ale spokojnie, jest jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do nowych przepisów. Jednak wybierając swoje urządzenia warto już dziś pomyśleć o integracji kas z terminalami płatniczymi. Dlaczego? Prawda jest taka, że możesz na tym tylko zyskać.

Podstawową zmianą przy integracji obu urządzeń jest brak konieczności wpisywania ręcznie kwoty na terminalu. Zaciąga się ona automatycznie z kasy fiskalnej, gdyż działają w ramach jednego systemu. Oprócz tego integracja terminali płatniczych z systemem sprzedaży ma wiele korzyści, takich jak szybkość przetwarzania płatności, minimalizowanie błędów oraz poprawa efektywności pracy. Dodatkowo, integracja pozwala na prowadzenie pełnej księgowości transakcji, a także ułatwia zarządzanie danymi klientów.

Podłączenie terminala płatniczego do systemu sprzedaży, co pozwala na przetwarzanie płatności bezpośrednio w nim. Niektóre terminale płatnicze oferują wbudowane funkcje integracyjne, pozwalające na podłączenie do popularnych systemów sprzedaży, takich jak sklepy internetowe czy systemy POS (ang. point of sale).

W przypadku braku wbudowanych funkcji integracyjnych, terminal płatniczy może być podłączony do systemu sprzedaży poprzez interfejs programistyczny (API) udostępniany przez dostawcę terminala lub pośrednika płatniczego. Poprzez API można przesyłać informacje o płatnościach, takie jak kwota transakcji, numer karty, itp., co pozwala na przetwarzanie płatności bezpośrednio w systemie sprzedaży.

Terminal płatniczy jako urządzenie, które pozwala na dokonywanie płatności bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych, może występować pod kilkoma postaciami. Każde z tych urządzeń będzie spełniało tę samą funkcję, jednak w innym środowisku. Dopasowanie rodzaju terminalu płatniczego do specyfiki działalności będzie wiązało się z większą wygodą obsługi dla obu stron transakcji oraz różnymi cechami terminali. Spośród urządzeń dostępnych na rynku oferujemy:

 1. Przewodowe terminale stacjonarne – to tradycyjne terminale, które łączą się z siecią za pomocą kabla i zwykle zainstalowane są na ladzie lub biurku sprzedawcy. Zazwyczaj posiadają klawiaturę, wyświetlacz oraz czytnik kart. 
  Dodatkowo mogą zostać zintegrowane z urządzeniem Pin Pad spełniającym dwie funkcje: poprzez czytnik NFC umożliwia płatności zbliżeniowe, a dzięki klawiaturze zatwierdzanie transakcji wymagających kodu PIN.
 2. Bezprzewodowe terminale przenośne – to terminale, które umożliwiają bezprzewodowe przetwarzanie płatności. Zazwyczaj są mniejsze i lżejsze niż te tradycyjne. Działają dzięki akumulatorowi ładowanemu w stacji dokującej. Często używane są przez kurierów lub w gastronomii.
 3. Mobilne terminale płatnicze – to terminale, które łączą się z siecią za pomocą technologii mobilnych, takich jak GPRS lub 3G. Mogą działać bezpośrednio z poziomu smartfona lub tabletu, a ich korzystanie umożliwia mobilnym przedsiębiorcom, łatwe przyjmowanie płatności.
  W porównaniu do tradycyjnych terminali przewodowych, terminal GPRS nie wymaga stałego połączenia z siecią przewodową, co oznacza, że można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce i korzystać z niego w dowolnym miejscu, gdzie jest zasięg sieci GSM/GPRS.
  Dzięki technologii GPRS, transakcje dokonywane za pomocą terminala GPRS są szybkie i niezawodne, a terminal może obsługiwać różne rodzaje kart płatniczych, w tym karty zbliżeniowe (np. Visa payWave lub Mastercard PayPass) oraz karty z czipem.
  Terminal GPRS będzie szczególnie przydatny w miejscach, gdzie brak dostępu do sieci przewodowej, takich jak stoiska na targach, festiwalach i innych wydarzeniach plenerowych.
 4. Tu możemy zaproponować terminal z kartą sim, może być to internet z kabla, po Wifi lub w pinpadzie będzie to internet z kasy
 5.  

Możliwe jest wybranie połączenia internetowego zależnie od potrzeb. Możemy zaproponować terminal z kartą sim, może być to internet kablowy lub po Wifi. 

Jest również możliwość połączenia bezpośrednio z kasą fiskalną i korzystanie z jej połączenia. 

Terminale płatnicze Planet Pay mają dodatkowo możliwość sprzedaży doładowań GSM wszystkich znaczących operatorów telefonicznych na rynku, takich jak: Plus, Orange, T-Mobile, Play, Virgin mobile, Heyah czy Lyca mobile. Sprzedaż doładowań GSM zwiększa liczbę obsługiwanych przez Państwa Klientów oraz stanowi dodatkowe źródło przychodów dla firmy.

Integracja, czyli połączenie systemu kasowego lub kasy fiskalnej z terminalem płatniczym, sprawia, że informacje o kwocie transakcji są automatycznie przekazywane do terminala płatniczego. Sprzedawca nie musi ręcznie wpisywać kwoty na terminalu.