Oddziały

Kasy
fiskalne

JAK WYBRAĆ KASĘ FISKALNĄ ?

 Wybór kasy fiskalnej zależy od wielu czynników, w tym wielkości i rodzaju działalności, wymagań prawnych i budżetu. Wybierając kasę fiskalną, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć wymagania i potrzeby firmy i pracowników. Porównaj dostępne opcje, aby upewnić się, że wybrana kasa jest odpowiednia dla Twojej działalności. Jeśli potrzebujesz zaawansowanego urządzenia fiskalnego z dostępem do bazy magazynowej zapoznaj się z naszą ofertą i programów handlowo magazynowych.  W razie potrzeby skontaktuj się z nami lub odwiedź jeden z naszych oddziałów.

 

Oto kilka kluczowych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze kasy fiskalnej:

Rodzaj działalności

wybierz kasę fiskalną, która odpowiada rodzajowi działalności, którą prowadzisz np. kasa dla sklepu spożywczego będzie inna niż kasa dla restauracji.

Łatwość obsługi

często o tym zapominamy, a nie ma nic gorszego niż sfrustrowani pracownicy i błędy wynikające z nieprawidłowego użytkowania urządzeń fiskalnych.

Funkcje

zapoznaj się dokładnie z dostępnymi funkcjami urządzenia, takimi jak możliwość integracji z systemem sprzedaży, wydruk e-paragonów, płatność BLIK itp.

Wymagania prawne

upewnij się czy wybrana kasa spełnia wymagania prawne dotyczące rejestracji czy archiwizacji transakcji.

W naszej ofercie znajdziesz renomowane kasy fiskalne firm:

Zakup i co dalej ?

Oprócz tego, że powinno zależeć Ci na tym, aby Twoja kasa fiskalna działała poprawnie, jesteś zobligowany prawnie do tego, by wykonywać jej przeglądy dość systematycznie. W ustawie o VAT wskazano, że przegląd kas fiskalnych powinien odbywać się nie rzadziej niż raz na dwa lata. Niedopełnienie takiego obowiązku może skutkować koniecznością zapłaty kary w wysokości 300 zł do Naczelnika odpowiedniego Urzędu Skarbowego. Nie będzie miało tutaj znaczenia, ile dni czy miesięcy się spóźniłeś. Liczy się sam fakt. Ponadto przy wcześniejszym skorzystaniu z ulgi na zakup kasy, po niedotrzymaniu terminów regularnych przeglądów, będziesz musiał ulgę tę zwrócić.

Czy kasa fiskalna online i tradycyjna czymś się różnią?
W zasadzie obie służą do tego samego. Mają za zadanie rejestrować sprzedaż i generować w ten sposób paragony dla klientów oraz końcowe raporty podsumowujące miesięczną sprzedaż. Należy je tak samo serwisować i dbać o aktualizacje oprogramowania, a także dokonywać regularnych przeglądów, aby spełniały przeznaczone im funkcje. Oprócz tego nie jest zauważalna różnica w ich wyglądzie czy sposobie obsługi. Zatem czym różnią się od siebie te dwa urządzenia? Przedsiębiorca, który posiada kasę fiskalną, ma dodatkowe zadanie do wykonania. Musi zapewnić stały dostęp tego urządzenia do sieci, bez znaczenia, jakiego rodzaju będzie to połączenie.  Jest to niezbędne, ponieważ kasa i w sposób ciągły oraz automatyczny przekazuje informacje o wszystkich transakcjach do Centralnego Repozytorium Kas. Ważne jest również, że dzięki posiadaniu kasy online właściciel firmy może wystawić e-paragon, czy w bardzo prosty sposób umieścić, chociażby NIP podatnika na paragonie

Szukasz pomocy ?

+48 22 760 00 88

Jesteśmy ekspertami w swojej branży i mówimy to głośno. Działamy z pasją i zaangażowaniem, o urządzeniach fiskalnych i komputerach wiemy wszystko, dzięki temu zawsze możemy służyć radą i pomocą.

Koszyk
Sign in

No account yet?

ZAPISAŁEŚ SIĘ JUŻ DO NASZEGO NEWSLETTERA ?

Bądź na bieżąco z aktualizacjami i nowościami które pomogą Ci skalować biznes. 

Zapoznaj się z polityką prywatności :)

Zacznij pisać, by znaleźć szukane produkty
Shop
Wishlist
0 items Cart
My account