Terminale Płatnicze
KTO MUSI POSIADAĆ TERMINAL?
Mimo tego, iż terminale płatnicze oraz płatności bezgotówkowe niosą za sobą wiele korzyści i coraz więcej przedsiębiorstw się na nie decyduje z własnej woli – jest pewna grupa podmiotów, dla których są one obowiązkowe, są to przedsiębiorstwa, które posiadają kasę fiskalną. Jeśli należysz do tej grupy masz obowiązek korzystać z kasy fiskalnej i umożliwić swoim klientom płatność bezgotówkową.
Do płatności bezgotówkowych zaliczamy
- płatność przelewem,
- płatność blikiem,
- płatność kartą przy użyciu terminala płatniczego.
Co w teorii oznacza, że nie masz obowiązku posiadania terminala płatniczego, jeśli Twoi klienci mogą dokonywać płatności przy pomocy przelewu lub za pomocą blika.
POLSKA BEZGOTÓWKOWA
To Twój pierwszy terminal płatniczy? Skorzystaj z programu Polska Bezgotówkowa i nie płać przez rok opłat za wynajem terminala płatniczego! Dodatkowo zwolniony będziesz także z opłat za prowizję od transakcji (za wyjątkiem blika) przez rok lub do osiągnięcia 100 000 zł obrotu. Jakie warunki musisz spełnić? Musisz być przedsiębiorcą, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego. Po wypełnieniu wniosku i jego weryfikacji będziesz mógł podpisać umowę z wybranym agentem rozliczeniowym, od którego otrzymasz darmowy terminal. Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej programu.
KORZYŚCI Z UŻYTKOWANIA TERMINALI PŁATNICZYCH
Zwiększenie sprzedaży
klienci mają tendencję do wybierania sklepów, w których mogą dokonać płatności kartą, którą obecnie mają przy sobie zdecydowanie częściej niż gotówkę
Wygoda i satysfakcja klienta
płatności kartą są szybkie i wygodne, co zwiększa zadowolenie z zakupów i skraca czas obsługi przypadający na jednego klienta
Bezpieczeństwo
płatności kartą są bezpieczniejsze niż przechowywanie dużej ilości gotówki w sklepie, co wpływa pozytywnie na poczucie bezpieczeństwa wśród pracowników
Prawidłowe rozliczanie i automatyzacja procesów
terminal płatniczy umożliwia szybkie, łatwe i zautomatyzowane rozliczanie transakcji, które minimalizuje ryzyko popełnienia błędów i ułatwi Ci prowadzenie księgowości
Mniejsze ryzyko oszustw
terminal płatniczy umożliwia weryfikację ważności karty, więc użycie fałszywej karty zostanie wychwycone przez Ciebie lub pracownika od razu
Możliwość akceptowania płatności z zagranicy
terminal płatniczy pozwala na akceptowanie płatności z zagranicy, zwiększy to zakres Twoich klientów i może przyciągnąć również turystów
Nasi partnerzy w dziedzinie
płatności bezgotówkowych
Nawiązaliśmy współpracę z firmą Elavon – liderem w dziedzinie usług płatności. Dzięki temu partnerstwu umożliwiamy naszym klientom uzyskanie nowych źródeł przychodów i wyraźnej przewagi konkurencyjnej.
Elavon to wiodąca globalna firma, która oferuje usługi płatnicze, zatrudnia ponad 4300 pracowników i prowadzi działalność w 10 krajach, mając w nich 14 lokalnych oddziałów. Jako spółka zależna U.S. Bancorp (NYSE: USB) dostarcza firmom technologie niezbędne do przyjmowania płatności, niezależnie od tego, czy przyjmowane są one w punktach stacjonarnych, w ruchu, czy też przez Internet. Platforma płatnicza, którą dysponuje Elavon, umożliwia prowadzenie działalności na wielu rynkach. Zapewnia szybkie, łatwe i bezpieczne płatności w wielu walutach. Elavon akceptuje wszystkie najpopularniejsze metody płatności, w tym portfele elektroniczne, co otwiera przed firmami możliwości rozwoju i przekłada się na większe przychody oraz wzrost lojalności klientów.
Płatności, które można przyjmować wszędzie i w dowolny sposób
Korzyści ze współpracy z Elavon
- Dostęp do środków pieniężnych następnego dnia
- Dodatkowe możliwości przychodów dzięki obsłudze transakcji DCC w ponad 80 walutach
- Rozwój i wsparcie działalności w 36 krajach w ramach jednej umowy
- Całodobowe wsparcie techniczne i obsługa klienta w 6 krajach w 5 lokalnych językach
- Łatwiejsza obsługa transakcji transgranicznych: rozliczenia w 17 walutach i autoryzacja w 131 walutach
- Bezpośredni dostęp do raportów finansowych online dzięki portalowi Elavon Connect
- Bezpieczeństwo danych płatniczych dzięki programom PCI
- Proste i szybkie rozpoczęcie akceptowania płatności dzięki przewodnikom wideo dostępnym w Strefie Klienta na stronie Elavon
Ingenico Move 5000
Pozwól klientom płacić bezpiecznie gdziekolwiek jesteś.
- Obsługa klientów, niezależnie od miejsca płatności
- Najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych płatniczych
- Przyjazny dla użytkownika duży ekran dotykowy
- Możliwość integracji z kasą fiskalną online
Ingenico Desk 3500
Wybierz podstawowy terminal płatniczy do swojego punktu sprzedaży.
- Rozwiązanie do transakcji przy kasie — na każdą kieszeń
- Stabilność i szybkość dzięki łączności przez IP
- Preautoryzacja i usługi: Pre paid, cashback
- Możliwość integracji z kasą fiskalną online
Planet Pay to spółka, która posiada licencję Krajowej Instytucji Płatniczej.
APOS A8
- Duży dotykowy wyświetlacz
- Oparty na platformie Android
- Nowoczesny i przyjazny interfejs użytkownika
- Możliwość integracji z aplikacjami sprzedażowymi
Engage V200t
- kolorowy ekran LCD
- Zwiekszona pamięć
- Intetraktywny interfejs użytkownika i funkcje handlu
- solidny i wytrzymały terminal przeznaczony do obsługi przy kasie
Najczęściej zadawane pytania
Podatniku, posiadasz urządzenie fiskalne online oraz terminal płatniczy? Pamiętaj, że od 1 stycznia 2025 roku masz obowiązek integracji obu urządzeń! Ale spokojnie, jest jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do nowych przepisów. Jednak wybierając swoje urządzenia warto już dziś pomyśleć o integracji kas z terminalami płatniczymi. Dlaczego? Prawda jest taka, że możesz na tym tylko zyskać.
Podstawową zmianą przy integracji obu urządzeń jest brak konieczności wpisywania ręcznie kwoty na terminalu. Zaciąga się ona automatycznie z kasy fiskalnej, gdyż działają w ramach jednego systemu. Oprócz tego integracja terminali płatniczych z systemem sprzedaży ma wiele korzyści, takich jak szybkość przetwarzania płatności, minimalizowanie błędów oraz poprawa efektywności pracy. Dodatkowo, integracja pozwala na prowadzenie pełnej księgowości transakcji, a także ułatwia zarządzanie danymi klientów.
Podłączenie terminala płatniczego do systemu sprzedaży, co pozwala na przetwarzanie płatności bezpośrednio w nim. Niektóre terminale płatnicze oferują wbudowane funkcje integracyjne, pozwalające na podłączenie do popularnych systemów sprzedaży, takich jak sklepy internetowe czy systemy POS (ang. point of sale).
W przypadku braku wbudowanych funkcji integracyjnych, terminal płatniczy może być podłączony do systemu sprzedaży poprzez interfejs programistyczny (API) udostępniany przez dostawcę terminala lub pośrednika płatniczego. Poprzez API można przesyłać informacje o płatnościach, takie jak kwota transakcji, numer karty, itp., co pozwala na przetwarzanie płatności bezpośrednio w systemie sprzedaży.
Terminal płatniczy jako urządzenie, które pozwala na dokonywanie płatności bezgotówkowych za pomocą kart płatniczych, może występować pod kilkoma postaciami. Każde z tych urządzeń będzie spełniało tę samą funkcję, jednak w innym środowisku. Dopasowanie rodzaju terminalu płatniczego do specyfiki działalności będzie wiązało się z większą wygodą obsługi dla obu stron transakcji oraz różnymi cechami terminali. Spośród urządzeń dostępnych na rynku oferujemy:
- Przewodowe terminale stacjonarne – to tradycyjne terminale, które łączą się z siecią za pomocą kabla i zwykle zainstalowane są na ladzie lub biurku sprzedawcy. Zazwyczaj posiadają klawiaturę, wyświetlacz oraz czytnik kart.
Dodatkowo mogą zostać zintegrowane z urządzeniem Pin Pad spełniającym dwie funkcje: poprzez czytnik NFC umożliwia płatności zbliżeniowe, a dzięki klawiaturze zatwierdzanie transakcji wymagających kodu PIN. - Bezprzewodowe terminale przenośne – to terminale, które umożliwiają bezprzewodowe przetwarzanie płatności. Zazwyczaj są mniejsze i lżejsze niż te tradycyjne. Działają dzięki akumulatorowi ładowanemu w stacji dokującej. Często używane są przez kurierów lub w gastronomii.
- Mobilne terminale płatnicze – to terminale, które łączą się z siecią za pomocą technologii mobilnych, takich jak GPRS lub 3G. Mogą działać bezpośrednio z poziomu smartfona lub tabletu, a ich korzystanie umożliwia mobilnym przedsiębiorcom, łatwe przyjmowanie płatności.
W porównaniu do tradycyjnych terminali przewodowych, terminal GPRS nie wymaga stałego połączenia z siecią przewodową, co oznacza, że można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce i korzystać z niego w dowolnym miejscu, gdzie jest zasięg sieci GSM/GPRS.
Dzięki technologii GPRS, transakcje dokonywane za pomocą terminala GPRS są szybkie i niezawodne, a terminal może obsługiwać różne rodzaje kart płatniczych, w tym karty zbliżeniowe (np. Visa payWave lub Mastercard PayPass) oraz karty z czipem.
Terminal GPRS będzie szczególnie przydatny w miejscach, gdzie brak dostępu do sieci przewodowej, takich jak stoiska na targach, festiwalach i innych wydarzeniach plenerowych.
Możliwe jest wybranie połączenia internetowego zależnie od potrzeb. Możemy zaproponować terminal z kartą sim, może być to internet kablowy lub po Wifi.
Jest również możliwość połączenia bezpośrednio z kasą fiskalną i korzystanie z jej połączenia.
Terminale płatnicze Planet Pay mają dodatkowo możliwość sprzedaży doładowań GSM wszystkich znaczących operatorów telefonicznych na rynku, takich jak: Plus, Orange, T-Mobile, Play, Virgin mobile, Heyah czy Lyca mobile. Sprzedaż doładowań GSM zwiększa liczbę obsługiwanych przez Państwa Klientów oraz stanowi dodatkowe źródło przychodów dla firmy.
Integracja, czyli połączenie systemu kasowego lub kasy fiskalnej z terminalem płatniczym, sprawia, że informacje o kwocie transakcji są automatycznie przekazywane do terminala płatniczego. Sprzedawca nie musi ręcznie wpisywać kwoty na terminalu.