Kasy fiskalne, drukarki fiskalne, kasy fiskalne on-line, serwis komputerowy

Mobilne kasy fiskalne

« Wróć do listy aktualnosci
Aktualności KASPOL

Podstawową różnicą pomiędzy kasą fiskalną, a drukarką fiskalną jest to, ze drukarka fiskalna do swojego prawidłowego działania wymaga zewnętrznego systemu sprzedażowo rozliczeniowego, czyli najczęściej odpowiedniego oprogramowania zainstalowanego na komputerze. W takim przypadku baza danych znajduję się na komputerze, co daje możliwość zarządzania w prosty sposób stanami magazynowymi, przygotowania raportów dotyczących sprzedaży oraz wprowadzenia modyfikacji do systemu sprzedażowego w zależności od naszych potrzeb.

Mobilne drukarki fiskalne stanowią szeroką grupę urządzeń przeznaczonych do zastosowania tam, gdzie mobilność urządzenia fiskalnego ma znaczenie. Zwykle mają kompaktowe rozmiary i wbudowany akumulator pozwalający na wydrukowanie co najmniej kilku tysięcy paragonów, odpowiada to kilkunastu godzinom pracy.

Dodatkowe funkcje zależą od konkretnego modelu jednak nawet małe i średnie drukarki mobilne zwykle dają możliwość drukowania faktur VAT, obsługują transakcje elektroniczne, pozwalają drukować grafikę i kody 2D w nagłówku paragonu oraz przypominają o przeglądach okresowych oraz wykonaniu obowiązkowego raportu dobowego i miesięcznego.

Wybierając mobilną drukarkę fiskalną warto zwrócić uwagę na kilka elementów, takich jak eksploatacja, czyli wydajność urządzenia, druk jak największej ilości paragonów w jak najkrótszym czasie i jak najmniejszym kosztem, a także koszt części zamiennych. Ważny jest też elektroniczny zapis kopii paragonów. Istotna jest również liczba możliwych do zaprogramowania w mobilnej drukarce fiskalnej towarów, co określane jest skrótem PLU, urządzenia przenośne pozwalają na zaprogramowanie do ok. 100 000 kodów.

Mobilne drukarki fiskalne, to zdecydowanie rozwiązanie dla przedsiębiorców przemieszczających się. Ceniących sobie niezależność i wolność, ale też dla małych i średnich firm posiadających mniejszy asortyment. Dobór odpowiednich narzędzi pracy ma ogromne znaczenie nie tylko ze względu na ich cenę. Należy zwrócić uwagę na poszczególne funkcjonalności, aby zachować odpowiednią efektywność pracy i ergonomie użytkowania. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie, wdrożeniu i serwisie urządzeń fiskalnych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

  1. Autor Kaspol
  2. Data publikacji 02.06.2021